Punk?? A co to je ...

20. května 2007 v 21:32 | Bára :-) |  PUNK
Co to je? Jsou normální lidi ,kteří mají vlatní svět..Každý si myslí , že to snad nejsou ani lidi, že spíš zjevy ale omyl jsou to normoš lidi jako mi ..Akorát se jinak oblíkaj maj svůj způsob života..Každej si myslí , že fetujou,kradou,a nevim co ještěAle řekněte kdo si vobčas nedá toho jointa nebo podobně , žéé? ..Ale je to prostě ironi vůči všemu taková revolta..Tagže bacha jsou stejný jako prkýnkáři,hiphop peři,diskoši..atd. Myslím , že některý ty sorty lidí jsou na tom občas hůř je to jinej styl no....No nic tedka něco k tej historii PUNKU...
Co je punk??Historie..
Revolta proti maloměšťácké společnosti je s punkem spojená už od jeho prvopočátku. Rychlá a jednoduchá hudba, postavená na pár akordech a spíš na nadšení než hudební virtuozitě, spolu s nekonformním chováním a extravagantním vzhledem už ze své podstaty provokovala (a do značné míry stále provokuje) stávající společnost a upozorňovala na zkostnatění kdysi revoluční síly hippies, kteří "dusili" svět desetiminutovými písněmi a dávno zrazenými ideály.
Nebudeme si nalhávat, že punková revolta byla a je vždy politická ve smyslu vyhraněnějších politických ideologií a cílené politické akce. A teď nemám na mysli "punkáče", kteří budou po nástupu nové módní vlny zase něčím jiným, ale ty, kteří vyjadřují svůj nesouhlas se společností bez hlubších politických kořenů, což může časem přerůst v apatii nebo konformitu se systémem. Revoluční historie se však punku, a především toho britského, týká, ať se to někomu líbí, nebo ne. Jak podotýká John Savage: "Punk se cpal do politiky a politika si na něj zpětně uplatňovala nárok, ať už se rozhodnul pro krajní pravici, levici (Rock proti rasismu), anarchii (Crass), nebo širší formu autonomie, která zdůrazňovala kulturní a sociální nezávislost."
Punk a moda..
Punková móda se totiž vyznačuje i přes určitou míru uniformity poměrně velkou kreativitou, inovativností a svobodou. Nejde o to vypadat jako nažehlená a vypulírovaná armáda, jako je tomu u hnutí skinheads, kde nikdo moc nevystupuje z řady. Punk chce především vybočovat, šokovat Jak na ulici poznáte punkáče a punkačku? Určitě podle oblečení a celkového vzhledu. a bořit zavedené konvence. Punková "uniforma" však zároveň upozorňuje na to, že někam patříte, patříte do určité "třídy" svých. Produkty módního průmyslu ponechme ještě na chvíli stranou.
I tenhle rys se s punkem táhne od jeho počátku. Tehdejší punkáči odmítali hippie vzhled, využívali neobvyklé materiály a doplňky. Muži používali make-up, ženské oblečení a vysoké podpatky. Inspirací byly do velké míry dragové královny a králové. V tomhle směru jsou určitě nezapomenutelní New York Dolls, kteří tím, že zaujali McLarena, ovlivnili i londýnskou punkovou módu, která se později rozšířila téměř do celého světa. Ta byla a stále je specifická využíváním provokativních nápisů a sloganů zdánlivě neumětelsky udělaných, roztrhaných kalhot a triček, používáním spínacích špendlíků nejen v oblečení a prvků a materiálů z oblasti sexu: vinylu, kůže, gumy či S/M symboliky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucky Bastard Lucky Bastard | 11. prosince 2007 v 7:22 | Reagovat

super punk shop_

trička, mikiny, placky, nášivky, čepice, CD, LP a ostatní

www.luckybastard.cz

2 jedna.myslící jedna.myslící | Web | 24. prosince 2011 v 5:53 | Reagovat

Docela bych brzdila s tim, že jsou stejný jako prkýnkáři, hiphopeři a tak...Je to uplně jinej styl, jinej důvod a jiná myšlenka. Taky asi punkový komunitě moc nepomaháš, když tvrdíš, kdo si občas nedá jointa. Myslím, že ten kdo si ho v dnešní době nedá je frajer...S tou virtuozitou: bylo to tak, že tak trochu šli proti těm kapelám, kteří měly dlouhatánský sóla a každej si řekl, tohle nedokážu. Chtěli dokázat, že i se třema akordama se dá hrát. A takovej Johnny Ramone, byl virtuos třech akordů. A punk taky nemá nic moc společnýho s politikou. To spíš anarchie, spousta lidí si to hodně spojuje. Punk je o muzice a ano, trochu provokovat. Anarchie je protest proti společnosti, kterej nikdy nemůže vyjít. A ta móda dneska už taky neni nějak výrazná. Spousta punkáčů jde na koncert jen tak normálně...To je ale velká smůla, ta originalita byla super, Vicious to celý poslal do kopru tou svojí sidovkou a gládama.

Nechci nějak kritizovat, nebo ti nutit muj názor, jen konstatuju, jak to dneska vlastně je ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama