Členové

9. dubna 2007 v 9:30 | Bára :-)

Členové

Corey Taylor

Corey Taylor, zpěvák, na začátku působení napodoboval Anderse, jelikož neměl dobrou techniku, což mu působilo často ztrátu hlasu. Na prvním Ozzfestu dokonce ztratil hlas a musel vyhledat lékařskou pomoc. Corey si získal dvě přezdívky. Buď je Faith (víra) nebo Sickness, díky svým zvráceným textům. Z členů patří k nejhlučnějším, což ukazuje na stage. V životě je tomu ale naopak. V mládí obdivoval Elvise Presleyho, což získal z blízkého vztahu s babičkou, která mu byla oporou a pohámala mu v rozvoji talentu. Měl ale velké problémy s drogami, když ve svýc h 15ti letech málem zemřel na předávkování. V minulosti pracoval v sexshopu a působil v kapele Stone Sour, kde se objevu dodnes. Se Stone Sour hráli až 5 nocí týdně a byli to většinou cover verze. Tako skupina byla stylem mezi Pearl Jam a Skid Row. Corey má dva syny. Chris se narodil, když Coreymu bylo 18. Griffin Parker je mladší. S kariérou ve Slipknotu hodlá skončit, až začnou být nudní. Oblíbená hláška zní: "I don´t wanna your fuckin hug!"

Mick Thompson

Mike Thompon je druhý kytarista. Přezdívá se mu Log, což znamená v překladu poleno. Je tím naráženo na jeho velmi statnou fyzickou statnost. Před hraním ve Slipknot působil jako učitel kytary. Nicméně toho nezanechal a věnuje se učení nadále. Zajímavostí je, že místo vztyčeného prostředníčku pouze ukáže na svou kytaru, která je popsána nápisem H A T E. Na novém ablu má ovšm už kytaru jinou a to Ibanez s nápisem SEVEN - jeho číslo v kapele. Mezi jeho záliby patří rybaření, přičemž chodíval s Andersem, který kapelu už opustil. Miluje kočky a sám vlastní jednu, které říká Moose. Jeho heslem je: "Don´t fuck with me, and you will be fine."

Chawn Crahan

Shawn Crahan je nejstarším členem a zakladatelem. Je bubeníkem a dělá také zpěvné vokály. Kdysi pracoval jako svářeč, což mu uvožnilo vyrobit si své vlastní bubny, na které hrál na s\t tour. Jeho přezdívka Clown vznikla celkem jednoduše - jeho masky. Jednou z jeho úchylek je zajisté působení si bolesti, nejčastějí mlácení hlavou o zeď, čímž si způsobil nemalé zdravotní problémy. To také souvisí s jeho častými zraněními, mimo jiné poškozený ramenná kloub, naštípnutá lebka, mnoho zlomených kostí a nepočítaně jizev od stehů. Shawn se nejčastěji účastní rozhovorů. Rád začíná slovy: "Chcete se bít?" , a jeho oblíbená hláška zní: "We are the future and we are going to fucking kill you". Clownova rodina je poměrně početná - má dva syny a dceru s manželou Chantal. Každý z jeho potomků obdivuje Coreyho. Mezi jeho počiny lze zařadit produkci kapely Downshesun a založení vydavatelství Big Orange Clown Records. Nějakou dobu také vlastnil punk metalový klub Safari v Des Moines. Ten ale kvůli nedostatku času musel zavřít. Mezi jeho je nezapomenutelné kousky patří například když jednou našel ležet na chodníku mrtvou vránu. Tu zavřel do zavařovací sklenice. Všude ji bral s sebou jako talisman. Jednou na vystoupení ji otevřel, což mělo za následek jeho vyzvracení. Zápach se prý nesl tak daleko, že vetšina fanoušků následovala Shawna. Následně tuto sklenici s vránou vzal Shawn do rádia, kde ji rozlil po stěnách.

Craig Jones

Craig Jones je zvláštní článek. Prvně hrál na kytaru, nyní dělá samply. Jeho přezdívka 133 je odvozena od frenkevce 133 MHz. Craig přišel do kapely jako náhradník za Donnieho Steela. Docela zajímavá je kombinace s níž si vybral číslo 5. Jeho výpočet vypadá následovně: 133 x 5 + 1 = 666! Zvláštní součástí je proto, že se před koncertem téměř izoluje od ostatních a rychle po show je zase opouští. Důvodem je údajně zachování soukromí. Jeho velkou zálibou jsou počítače a počítačové hry. Mnoho časů tráví u online hry Quake III. A s počítačem pracuje i při tvorbě a udržování webových stránek Slipknot1.com, se kterými mu pomáhá i jeho manželka. Craigovi se stávají celkem kuriozní nehody díky jeho masce s hřebíky. Jednou při snaze jedné fanynky navázat s ním kontakt se na ni tak prudce otočil, že se jeho hřeby zamotaly do vlasů oné dívky a jeho kolegům Shawnovi a Paulovi prý dalo velkou práci dívčiny vlasy vymotat. Ještě bizardnější je nehoda, při níž si 133 sám propíchl hřebem ruku běhěm rozvášněného stavu házení hlavou.

Jim Root

Jim (James vlastním) Root, jemuž říkají Peach díky jeho bývalému účesu. Kytarista hraje na modely Fender, Paul Reed Smith, Jackson. Občas i na Ibanez. Peach je posledním přistupivším členem a s výškou přes šest a půl stopy je také nejvyšší. Díky tomuto pro něj handicapu, se na mnoha fotkách hrbí a chce zapadnout a to je také podnětem myšlenky lidí, že nejvyšším členem je Mike. Jeho kariera začala ve skupinách Dead Front, Atomic Opera a Stone Sour, kde hraje doteď, odkud se dostal do Slipknotu. Jeho tvrzením o vlastní osobě je, že před vstupem do kapely byl tichým a slušným. Prý se to úplně změnilo, nicméně o dívky nouzi nemá podle vlastních slov.

Chris Fehn

Chris Fehn, přezdívaný Dicknose, je nejusměvavější člen kapely. V předchozím zaměstnání působil jako elektrikář a jeho kariera začala se skupinou Shred. Hodně lidí zmátl, jelikož bylo mnoho názorů, že předešlý člen Cuddles byl právě Chris v jiné masce, což nebyla samozřejmě pravda. Ve Slipknotu hraje na bicí, delá zpětné vokály. Jeho maska má téměř 18ti centimetrový nos, který Chris s velkou oblibou ohýbá při nejrůznějších událostech. Hudební časopis Rolling Stone ho popsal jako nejlépe vypadajícího člena skupiny Slipknot.

Paul Gray

Paul Gray, třetí ze zakladatelů Slipknotu a původních členů, je basistou.Svůj pseudonym Balls si získal díky jeho postovi vůči strachu, který prý nezná. Vyprodukoval společně se svým nejlepším přítelem Joyem většinu textů. Je jeden ze dvou členů, jehož rodným místem není Des Moines. Narodil se v Los Angeles a až později se přestěhoval do Des. Svou karieru nastartoval působením ve skupinách VeXX, Inveigh Catharsis, Body pit a Anal Blast. Velmi si libuje v děsení lidi svými maskami a neslavně proslutý je svou zálibou v masturbovaní na stage.

Joey Jordison

Joey Jordison, vlastním jménem Nathan Jonas Jordison, je bubeníkem a zároveň nejmenším a nejupovídanějším (sebe samotného nazývá tichým introvertem) členem formace. Kromě bubnů umí hrát také na kytaru, se kterou začal už v pěti letech. Na bubny hraje od 10ti let a jeho snem je bubnovat se Slayer. Jeho přezdívka je Superball, jak jinak než díky jeho občasným výstupům představení. Joey pracoval na čerpací stanici, odkud dostal výpoděď. Jednim z důvodů bylo zajisté "řádění" s Shawnem, který ho v zaměstnání často navštěvoval. Zde byl i prvopočátek Slipknotu. Je velmi aktivní a působí také součástí skupiny Hell Pig. V minulosti působil ve skupinách Motividious a Anal Blast. Žije stále se svou matkou, která se netají velkou nákloností ke Slipknotu. Velmi se shlédnul v Ozzy Osbournovi, který ho už v mládí zaujal svými bizardními kousky (ukousnutí hlavy netopýrovi přímo na podiu). Mezi jeho další tvorbu patří například remix Fight songu od Marilyna Mansona . Dokonce se objevil v klipu Tainted love, čoz mu Manson oplatil účinkováním ve videoklipu Dead in Hollywood skupiny Murderdools, kterou založil společne s Trippem Eisenem. Od malička patří k jeho zálibám horory, z nichž nejoblíbenější je The Phantasm Car. Joa poznáte táke podle jizvy na hlavě, kterou mu způsobil Shaw, když po něm hodil sud od piva.

Sid Wilson

Sid Wilson je původem z Anglie a je nejmladším členem skupiny. Díky své neustálé energii a skokům běhěm koncertů si získal přezdívku Ratboy Monkeyboy. Sidovy předchozí zaměstnání se týkaly víceméně djingu, kdy působil jako DJ v Des Moines a Omaze. Mezi jednu z jeho významných úchylek patřilo například zapalování desek, s nimiž hrál. Musel této činnosti zanechat z důvodu problémů s hasičským sborem, jelikož mu hrozily vážná obvinění. U tohoto kontroverzního člena stojí za zmínku záchvaty zuřivosti během vystoupení, jež jsou způsobeny nošením plynových masek. Z těchto stavů mu musí pomáhat další z členů Shawn, se kterým má občas nějakou potyčku. Mezi jeho koníčky patří snowboarding a vaření. Netají se tím, že mezi jeho oblíbence patří skupina Beastie Boys, kteří ho částečně ovlivnili. Věnuje se taky svému vlastnímu projektu s názvem DJ Starscream. Velmi se dostal do povědomí svým "kouskem", kdy se přímo při živém přenosu v jednom rádiu vykálel ve studiu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama