Legalizace marihuany pro lekářské účely

8. března 2007 v 12:56 | Bára :-) |  Drogy
Legalizace marihuany pro lékařské účely - Nizozemí

HAAG 19. října (ČTK) -Nizozemsko, které je známé jako stát s tolerantním přístupem k užívání drog, se dnes stalo po Kanadě druhou zemí, jež umožnila používání marihuany k léčebným účelům.
Nizozemské úřady již řadu let tolerují prodej marihuany v tzv. "prodejnách kávy", ale nikdy tuto drogu nelegalizovaly.
Haagská vláda dnes souhlasila se změnou zákona v tom smyslu, že umožní lékařům marihuanu předepisovat a lékárníkům tuto drogu prodávat, oznámil mluvčí ministerstva zdravotnictví Bas Kuik.
"Lidé, kteří trpí takovým bolestivým onemocněním, jako je AIDS, chodí do prodejen kávy, ale tam nejsou žádní lékaři, kteří by užívání této drogy kontrolovali," zdůraznil Kuik.

Jako první se pro legalizaci marihuany k léčebným účelům odhodlala Kanada, když v červenci umožnila nevyléčitelně nemocným lidem, aby si tuto drogu pěstovali pro vlastní potřebu. Kanadská vláda tento krok zdůvodnila tím, že nové opatření povede ke zlepšení podmínek, v nichž tito lidé, obvykle trpící velkými bolestmi, žijí. Týká se to zejména takových chorob, jako je roztroušená skleróza, nádorová onemocnění a artritida.

Cannabis sativa - konopí seté je dvoudomá, často i jednodomá robustní bylina se vzpřímenou, řídce větvenou lodyhou dorůstající výšky 2-6 metrů. Semena jsou zpravidla jednobarevná, hladká a bez zřetelné oddělovací vrstvy, na bázi pevně přirostlá k lůžku. Rostliny mají zanedbatelné omamné účinky, neboť obsah THC v suché hmotě nepřesahuje 0,3 %.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama