Extáze 3díl

8. března 2007 v 12:53 | Bára :-) |  Drogy
HEMIE


MDMA (3,4-methylen-dioxy-N-methyl-amfetamin) je polosyntetický bílý krystalický prášek, chemicky blízký metamfetaminům. Taje při 184 stupních celsia, je chemicky stálý, na vzduchu, světle, či teple se nerozkládá, rozpouští se ve vodě i v alkoholu a neabsorbuje vlhkost ze vzduchu. V játrech se metabolizuje na MDA, což je také droga. V moči odchází 2/3 nezměněné MDMA plus 7% MDA. Poločas životnosti MDMA v organismu je asi 6 hodin, tedy za 6 hodin se množství MDMA v těle sníží na polovinu, za dalších šest zase na půl, atd.

příbuzné látky
MDA (3,4-methylendioxyamfetamin) byla populární krátce v 70. letech jako "droga lásky"; přízvisko se někdy používá i pro MDMA. Má větší stimulační účinky a je více toxická. Působí dvakrát déle (8 až 12 hodin). Mezi MDA a MDMA není křížová tolerance.
MDE, MDEA (N-ethyl-methylendioxyamfetamin), často nazývána "Eva", má podobné účinky, méně komunikativní a emoční, více intelektuální.
MMDA (3-methoxy-4,5-methylendioxyamfetamin) působí zajímavé halucinace při zavřených očích, vědomé sny.

NÁZEV :MDMA
CHEMICKÝ NÁZEV :N, alpha-Dimethyl-1,3-benzodioxol-5-ethanamin
ALTERNATIVNÍ CHEMICKÝ NÁZEV :3,4-methylendioxymethamfetamin
ALTERNATIVNÍ CHEMICKÝ NÁZEV :N-methyl-3,4-methylendioxyfenylisopropylamin
CHEMICKÝ VZORECC11H15NO2
MOLECULÁRNÍ HMOTNOST193.25
PROCENTUÁLNÍ SLOŽENÍC 68.37%, H 7.82%, N 7.25%, O16.56%
BOD TÁNÍ147-148° C (Krystal hydlochloridu isopropanolu/n-hexane)
BOD TÁNÍ152-153° C (Krystal hydlochloridu isopropanolu/ether)
LD50(myš) 97 mg/kg i.p.
LD50(krysa) 49 mg/kg i.p.
LD50(guinejské prase) 98 mg/kg i.p.


mdma


SKLADOVÁNÍ
nerozkládá se na světle, vzduchu, či teple, lze ji tedy skladovat velmi dlouho.


VÝROBA
výrobní postupy se udávájí z těchto látek (anglické názvy)
 • safrol (3,4-methylenedioxyallylbenzene, 1-(3,4-methylenedioxyphenyl)-2-propene)
 • isosafrol (3,4-methylenedioxypropenylbenzene, 1-(3,4-methylenedioxyphenyl)-1-propene)
 • bromosafrol
 • piperonal (3,4-methylenedioxybenzaldehyde, heliotropin)
 • MDA
 • olej extrahovaný z rostliny jménem Ocotea Cymabrum
 • olej z muškátového oříšku
safrol získaný z přírodních surovin je zahříváním s NaOH, nebo KOH přeměněn na isosafrol. Isosafrol je pak oxidován na MDP-2-P k tomu je potřeba odpařování ve vakuu. Dále existuje několik cest jak z MDP-2-P vyrobit MDMA.


JAK (SI) UŽÍT EXTÁZI
 1. prvním krokem je, získat dostatečný množství pravdivých informací k extázi jako droze. Jelikož literatury není mnoho, je dobrý zabrouzdat po internetu nebo získat informace od někoho, kdo už má s extází svý zkušenosti. Pozor na informace typu někdo někde povídal a nebo na informace na stránkách typu "skinheads proti extázi" nebo na druhou stranu "hnutí za legalizaci extáze pro předškoláky". Zkrátka zkusit sehnat střízlivý a pravdivé informace, aby jste byli připraveni na to co vás po užití čeká. Nejhorší je to slupnout jen tak a čekat co to udělá. Čím víc toho máte zjištěno, tím lepší můžete čekat zážitky a naopak - pokud nic nevíte, může se vám lehce stát, že to co budete prožívat vám bude připadat nepříjemné.
 2. v zásadě jsou dva případy, kdy se extáze užívá. Na party nebo jen tak někde s přáteli (popřípadě ve dvou se svou partnerkou nebo partnerem). Extáze není drogou pro jednoho - je nesmysl si ji vzít doma u televize a čekat co to udělá. Pokud si extázi hodláte vzít na party, nespěchejte! Pokud vím, není mnoho těch, co přijdou na party a hned něco polknou. Většina lidí naloží až tak kolem devátý, desátý nebo i dýl (podle toho kolik E s sebou mají). Účinky extáze trvají tak od 2 do 4 hodin, tak si to nějak načasujte, abyste to nenechali až na 6 hodin ráno a ještě doma si neujížděli za zvuků dechovky, kterou si babička pouští k obědu. Než něco spolknete, tak se kolem sebe rozhlídněte, vyberte si nějaký místo, kde se budete s kamarády scházet, zjistěte, kde jsou záchody, kupte si pití. Prostě si projděte celej prostor, abyste věděli co kde je. Nenechávejte si sami pro sebe, že si hodláte vzít E, zvlášť pokud do toho jdete poprvý. Mamince to doma sice říkat nemusíte, ale kamarádům, se kterýma tam jdete, to povězte, kdyby se náhodou něco přihodilo, aby věděli o co jde a mohli co nejlíp zareagovat. Pokud si E berete někde jinde než na party, platí v podstatě to samé. Pokud E berete v partě někde na bytě, není v podstatě žádnej problém - všichni se znáte, znáte to tam, prostě pohoda. Pokud jste někde venku, nebo v nějakým podniku, zajistěte si hlavně to, aby někdo věděl co děláte. Jde o to, aby jste se navzájem trochu hlídali a kontrolovali, když se někomu třeba neudělá dobře nebo tak podobně.
 3. když už víte, že je ta správná doba zkonzumovat tu "dobrotu", zajistěte si něco, čím to zapijete - nejlepší je obyčejná voda. E má totiž nechutně hořkou chuť, ale fakt nechutně a když to v puse chvíli převalujete, máte pak ještě hodně dlouho nemilej pocit v puse. Můžete to klidně zapít i něčím jiným, ale to moc nedoporučuju, protože to všechno dostane zvláštní pachuť a po takovejch třech parties vám přestane chutnat i jinak předtím fantastická Fanta. Pokud extázi užíváte ústy (napoprvý to jinak nedělejte) máte dvě možnosti - buď jí polknout hned celou, nebo jí rozkousat a až pak polknout. V prvním případě vám najede dýl, většinou tak do hodiny, ale klidně i dýl, ale je to pak větší mazec. Pokud ji rozkoušete najede vám tak asi za 20 až 40 minut. Kousání je fakt docela nechutná záležitost, protože pak máte v puse poněkud hořkou pachuť. Extáze se dá i šňupat. K tomuto účelu poslouží nejlíp nějakej leták, kterejch je na party hodně (nejlíp nějakej z lesklýho, hladkýho papíru). Do něj E zabalíte a něčím rozdrtíte (třeba mincí). Pak už jenom kreditní kartou upravíte na patřičné čáry, srolujete bankovku a šup s tím do nosu. Ale bacha, je toho fakt hodně a narvat to do nosu celý dá docela zabrat a navíc to většinou v nose hodně pálí (když říkám hodně, tak myslím fakt hodně). V tomto případě je nástup účinků téměř okamžitej, ale nevydrží tak dlouho. Pokud E chcete užívat nosem, zajistěte si dostatečný množství vody, protože tak do pěti minut vám začne do krku stýkat směs hlenu a rozdrcený extáze, což je total kedr a občas se vám z toho může udělat blbě. Extáze se dá aplikovat i přímo do žíly, ale věřte, že k takovéto aplikaci není určena a je to ta největší prasárna jakou můžete udělat. Za prvý extázi nikdy nerozdrtíte tak, aby se vám neucpala jehla a tím pádem není nic neobvyklého, že to vyjde tak na pět vpichů (i víc) a za druhý nikdy nevíte, co je v extázi za příměsi a pokud si to narvete rovnou do žíly, tak to v některejch případech může mít dosti fatální důsledky.
 4. co od extáze můžete čekat? Spoustu zážitků, který závisí na okolní situaci a hlavně na vašem momentálním psychickym rozpoložení. Není dobrý brát extázi, když máte nějakej problém, kterej vám pořád vrtá hlavou. Tohle neplatí jen o extázi. Obecně je, podle mě, pěkná hovadina brát drogy, jako prostředek řešení svejch problémů. Stejně nic nevyřešíte a zvyknete si braním drog utíkat od problémů, kterejch se stejně nezbavíte, jen je odsunete o pár hodin nebo dní. Extáze vás uvolní. V důsledku zvýšenýho uvolňování serotoninu v mozku vás zaplaví stavy euforie, nadšení a dobrý nálady, budete schopni empatie (vcítění se do druhýho), zkrátka vám bude fajn a budete mít všechny okolo sebe rádi (ale bacha abyste to s tou láskou nepřehnali). Extáze taky ovlivňuje termoregulační systém člověka. Prostě nebudete cítit teplo nebo naopak zimu, i když byste měli. Proto je třeba za večer vypít nějakou tu vodu. Všude říkaj hlavně pít, pořád pít, ale je to blbost. Za večer je rozumný vypít tak nejvíc dva litry vody. To by mělo stačit (pokud celou noc nestravíte tancováním, to je pak samozřejmě zapotřebí pít víc). Když budete pít jak zjednaný, mohli byste se z toho taky pěkně pozvracet. Na druhou stranu, když nebudete pít a budete pařit jak utržený ze řetězu, hrš, grš a už vás vezou... Dobrý je taky vzít si žvýkačku, přičemž byste s sebou měli mít aspoň jeden balíček na celej večer. Extáze totiž způsobuje, že silou stiskáváte čelisti proti sobě. Když si vezmete žvýkačku, pořád melete pusou a ráno vás sice bolí celá pusa, ale ne tolik, jako když nežvýkáte. Když vám začne E najíždět, většinou se začnete potit, můžou vám brnět ruce nebo nohy, klepat se vám brada, rozjížděj se vám oči, zrychlí se vám srdeční činnost. Čím "kvalitnější" extáze, tím silnější jsou tyto "efekty". Oči se vám můžou otočit až úplně nahoru pod víčka, takže nic nebo skoro nic nevidíte. Většinou vás postihne i menší dezorientace a může se vám udělat kapánek nevolno (ale málokdy tak, že se pozvracíte, i když ani to nelze vyloučit). V takovymhle stavu je nejlepší zmizet z parketu a někam si sednout a užít si to. Pokud vám je to až nepříjemný, řekněte kamarádovi a jděte to rozdejchat někam ven, nebo někam kde je větší klid a čerstvější vzduch. Tenhle stav může trvat tak okolo 15 minut, někdy míň a někdy víc. Pak zase začnete relativně "normálně" fungovat. Takhle vás to může "kopnout" i několikrát. Ale to k tomu patří, takže si to užijte. Když vám extáze dojíždí, tak to poznáte sami. Ztěžknou vám nohy, začnete se cítit utahaní, už vás to nebude tak bavit. V takovym případě máte dvě možnosti, buď jít domu, popřípadě si někam sednout a začít tuhnout, nebo tam poslat další extázi. Pokud zvolíte druhou možnost, chce to časově vychytat, protože musíte počítat s dobou než extáze začne účinkovat a když si ji dáte moc pozdě, většinou už zůstanete někde sedět a už se moc hejbat nebudete. Nečekejte od druhý extáze to co od tý první, už to není ono. Jde spíš už jenom o to udržet se v tempu.
 5. rána sou většinou nemilosrdný. Doporučuju zajít na záchod, opláchnout se a převlíct do náhradního oblečení (pokud s sebou nějaký máte - aspoň čistý triko je dobrý mít). Na hajzlu se hlavně moc nedívejte do zrcadla, protože to není zrovna příjemnej pohled. Ale stejně to uděláte, tak se na to aspoň psychicky připravte. Útěchou vám může bejt třeba to, že tak hrozně vypadají skoro všichni okolo vás. Pokud se nenaučíte brát ranní stavy a ranní vzhled jako nedílnou součást nočního paření a jako jakousi daň za extázi, budete s tím mít asi zbytečný psychický problémy. Když se nad tím zamyslíte, tak co je divnýho na tom, že ste utahaný, zpocený (smrdíte potem), oblečení se na vás lepí a sotva koukáte na cestu, když ste celou noc strávili poskakovánim ve vydejchanym, zavřenym sále a cpali se nějakejma chemikáliema? Asi nic, tak proč se tim po ránu zatěžovat - doma si odpočinete. Ještě je dobrý si zvyknout na nechápající pohledy důchodců a podobnejch existencí, který v neděli kolem sedmý ráno venčí psíky, chodí na nákupy a blbě na vás koukaj a sem tam utrousí nějakou tu poznámku. Voni sou z toho asi taky pěkně vylekaný, když v neděli kolem sedmý ráno potkávaj houfy mladejch, nezdravě vyhlížejících lidí, když navíc vědí, že jejich vnuk dřív jak k obědu nevstane. Připravte se taky na to, že až přijdete domu (před obědem), nebudete mít asi moc chuť k jídlu. Nejlepší je to vychytat nějak tak, že se zašijete u někoho na bytě a příjdete domu až odpoledne (ovšem před tím musíte zavolat domu, že přijdete pozdějc a ať na vás nečekají s obědem, že se někde najíte) nebo přijdete s tím, že už jste někde jedli a nemáte momentálně hlad a nebo se přemůžete a natlačíte do sebe výtečnej nedělní obídek. To se zdá sice jako blbost, ale časem se na to dá zvyknout a doma je aspoň klid. Pak radši jděte spát, čímž se vyhnete všetečnejm otázkám typu "a jaký to tam bylo?" "a co jste tam celou noc dělali" "a to jako vydržíš celou noc tancovat a nespat?" "že ty bereš nějaký drogy?!!" apod.
 6. pokud se můžete do sytosti vyspat, jsou další dny docela v pohodě. Občas vás sice může bolet celý tělo (hlavně záda, nohy, někdy i ledviny), ale to je daň, kterou musíte zaplatit. Každopádně to není zdraví prospěšný, spíš naopak. Horší je, když se nemůžete moc vyspat. To pak doháníte kde se dá i nedá a je to pěkně na sviňu. V dalších dnech po party je dobrý nabrat nějaký vitamíny do těla. Takže trocha ovoce neuškodí a vynikající je obětovat tři pětky a koupit si šumivý multivitamíny a každej den ráno a večer ho vypít.
 7. dojezdy, to sem si nechal na konec. Podle mě sou dojezdy na extázi pěkná blbost. Kdo vám říká jak se pak tři dny plácá v problémech, nic ho nebaví a podobný věci, tak by to neměl žrát. Dojezdy budete mít, když si je sami uděláte. Když si někam zalezete, začnete se hrabat v problémech, začnete myslet na to, že v práci (ve škole) je to na hovno, doma je to na hovno, všude je to na hovno, tak budete mít dojezdy, to jo. Ale když se obklopíte v pohodě lidma, budete se bavit jak to bylo super, jak příště zase někam vyrazíte a co kdo budete dělat příští tejden a budete myslet aspoň trochu pozitivně, tak to bude v pohodě. Možná to zní idealisticky, ale je to tak. Hlavně se tak dva dny po party nesnažte něco důležitýho řešit, obzvlášť ne mezilidský vztahy. Stejně vyřešíte velký kulový a za to psycho to pak nestojí. To nejsou dojezdy, to je vaše hloupost, že ste si nedali bacha. Ty dva dny (nejmíň) jste ještě poněkud mimo a dlouhodobý racionální uvažování, který k řešení důležitejch věcí potřebujete, není to, čeho byste byli v daný chvíli schopný (i když si myslíte, že by to šlo).
 8. To je asi tak všechno, co bych tak chtěl napsat. Nezbývá než vám popřát hodně veselejch zážitků, dlouhej spokojenej život a hodně dětí :))) Jo, ještě něco. Nerad bych aby to někdo pochopil jako, že drogy jsou super a není nic lepšího. Je to blbost. Drogy jsou nebezpečný a jako s nebezpečnejma je potřeba se s nima naučit zacházet. Člověk je tvor nedokonalej a taky často nebezpečnej, obzvlášť sám sobě. Kombinace dvou nebezpečnejch věcí, to není zrovna dobrý. Proto vždycky, když se rozhodujete vzít nějakou drogu, tak je potřeba zachovat si chladnou hlavu a vždycky vážně promyslet proč to chcete udělat, co z toho chcete vytěžit a jestli to je v danou chvíli opravdu vhodný a relativně bezpečný. Když si minimálně na tyhle tři otázky odpovíte, dojdete k závěru, kterýho byste druhej den neměli litovat, ať bude rozhodnutí jakýkoliv.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 skretik skretik | 8. prosince 2007 v 15:35 | Reagovat

hej velice pekne sepsano ;)

2 čmelda čmelda | 9. prosince 2007 v 14:31 | Reagovat

pekne popsany nejvic drsne sepsany!!!!!!!!MAZEC

3 Ufo Ufo | E-mail | 21. února 2008 v 19:19 | Reagovat

K tem dojezdum.. Naopak, ja sem dycky druhy den nejvic ukecanej, je mi fajn a myslim, ze i na okoli pusobim dobre. Pro mne je proste druhej den taky best, teda az na tu rozkousanou pusu :o( Jinak super sepsano. Zitra razim do Brna na Acko, tak si to urco uziju ;o) ...Zdravim Party peoples :o) Milan

4 malina malina | 2. května 2008 v 16:09 | Reagovat

Perfektni :) DIK za prvni normalne a objektivne napsany clanek o tom jak to chodi .....protoze to tak opravdu je! Super.

5 Mařen Mařen | E-mail | 15. listopadu 2008 v 21:20 | Reagovat

NEJLEPŠÍ ČLÁNEK O E V ČEŠTINĚ!

Zatím nejlepší a co hlavně, NEJOBJEKTIVNĚJŠÍ článek který byl kdy v češtině na toto téma napsán. Osobně mám zkušeností mraky a mraky a mraky a nesetkal jsem se v článku s ničím co by vyloženě nebyla pravda. Super!

6 kmbxbt kmbxbt | E-mail | Web | 19. dubna 2009 v 18:26 | Reagovat

GOkNE7  <a href="http://tmuckugbazpa.com/">tmuckugbazpa</a>, [url=http://opooqdvulxha.com/]opooqdvulxha[/url], [link=http://tyhisisxwptt.com/]tyhisisxwptt[/link], http://uqkbnbjzvxeq.com/

7 Priatel Priatel | 31. srpna 2009 v 16:25 | Reagovat

dostal som sa na tuto stranku nahodou lebo som hladal sposob ako najlepsie uskladnit tu zazracnu tabletocku(green La Coste) .. mal som E asi 10 krat za zivot a fakt musim povedat ze skvele napisany clanok kamo.. ako pisu ini ludia.. najobjektivnejsi clanok..

8 Morce Morce | 1. října 2009 v 14:46 | Reagovat

Guinejske prase? Chlape, ty uz to neber.

9 Lotus Lotus | E-mail | 13. února 2013 v 16:44 | Reagovat

Kámo jsem moc rád že někdo popsal takhle podrobně ečko. A moc rád sem přihodím i svoje zkušenosti.
Tak ečka už jsem párkrát měl a určitě s tím nechci skončit. Je to asi ta nejlepší droga na které si užijete aniž by vás nějak hodně změnila nebo omezila. Jde o to že vám jenom změní pohled na svět ( v ten večer) a doslova vám do hlavy naplaví lásku.

Moje první ečko. Dostal jsem ji od kamaráda abych jo zkusil, řekl jsem si proč ne, zadarmo. Nechtělo se mi do toho sám tak jsem řekl kámošovi jestli si nedá, a zrovna ten víkend jeli k jeho kámošovi na barák, ideální příležitost. Koupil jsem si ještě jednu, pro toho kámoše. Když jsme čekali na vlak tak jsme si vzali každej půlku (byl jsem nedočkaví). Pořád jsem čekal kdy to přijde, kontroloval jsem se, všímal jsem si maličkostí jestli se mi nejeví jinak. Ale nic, uběhla půl hodina, hodina, hodina a půl a pořád nic, už jsem si myslel že to byl zděl. Když jsme dorazili na barák, tak jsme si vzali další půlku, a během 15 minut uaaaa. Seděl jsem na křesle a najednou jsem začínal mít pocit jako bych byl zhulenej (nájezd),trošku se mi motala hlava a zvedal žaludek, docelaj sem začal litovat toho že jsem si to bral, nalil se do mě strach, pomalu jsem cítil jak se ztrácím v realitě, přestal jsem vnímat lidi okolo co vedle seděli, nedokázal jsem se na nic soustředit, fatk jsem se bál. Dost se mi i ztmavilo vidění. Lidi okolo mě to poznali že mi není dobře, ale já jsem se to snažil uhrávat že jsem v pohodě a vzal jsem si mobil do ruky že si v něm budu jen tak brouzdat abych nebyl tak nápadný. Jak jsem si jen tak pročítal sms řekl jsem si že napíšu mladý, a v půlce sms jsem si uvědomil co píšu, nezkutečně překrásnou sms co by rozesmála a "obšťastnila" snad každou holku (citově) , jak jsem tak koukal na ten display oči se mi rozjasnili, vidění zase bylo v pohodě, já jsem se jen usmál a psal dál, najednou jsem byl hrozně šťastný za tu svojí holčičku :D a uplně jsem si uvědomil jak mi na ní záleží. Poslal jsem sms a rovně se posadil, ostatní si zase všimli že jsem v pohodě. Najednou jsem se kouk na kámoše vedle sebe a začal s ním kevcat, docela dlouho a hrozně jsme si rozuměli. Potom mi kámoš (co byl taky pod MDMA) řekl jestli nejdu koupit něco čistýho do kaufu (bylo tam jenom pivo a to se nám nechtělo). Tak jsme šly, cestou jsme kecali jako nikdy a ta chůze... tak hrozně jsem byl rád že jsem na čerstvím vzduchu a procházím se klidnou ulicí kde sem tam projede auto, slyšel jsem ten klidný městský ruch pozdního večera. Zhluoka jsem se nadech a cítil jak chladný vzduch prodí do plic. V kauflandu jsem došel ke kase s pítím, byla tam asi brigádnice, mladá blondýnka... ani nevím jak, ale zakecal jsem se s ní, asi 10 minut po zaplacení jsem s ní kecal, a nechal velké dýško (a to není plus :D). Přišly jsme na byt a mezi dveřma kámoš: "Ty kráávo ty oči" kouknu do zrcadla, a měl jsem je jak sova, panenky (to černý) přes celou duhu (to barevné), no byl jsem jasný :D potom jsme šly do klubu, a mě vůbec nedělalo problém oslovit holku, a povádat si sní, a ani jsem nemusel přemýšlet o čem si povídat, ty témata lítaly sami ;) ..... ale ke konci to je něco jiného. Stál jsem a najednou my začali lítat myšlenky v hlavě "už se nebavím, chci to znova, musí se to tady někde sehnat, co budu dělat.... atd" docela depky, říkal jsem si jak na to seženu peníze, už nechci nic jiného, byl jsem uplně v prdeli.. prostě dojezd, ale trvalo to asi 5-10 minut a potom "no co dám si pivko" a v pohodě, jenom jak to ečko mizelo z hlavy tak to má takovou kadenci.

To je tak moje první zkušenost s koulí, myslel jsem celou dobu že jsem normální, jenom jsem pociťoval krásný příjemný pocit a radost. Ale druhý den jsem si začal uvědomovat co to vlastně dělalo...
Nebýt toho večera koule, nenapsal bych mladý tu sms, a neuvědomil jsem si co pro mě znamená a co k ní cítím, a to co pro mě udělala všechno, tak moc bych si nepokecal s lidmi, neužil obyčejnou procházku pro pití, obyčejně bych zaplatil na kase, možná prohodil úsměv a šel, ale určitě bych se nezastavil na pokec uplně cízí holkou (a ona si chtěla povídat), netancoval bych a neoslovoval holky v klubu (ale ne za učelem s ní něco mít jako na chlastu, ale jenom jsem si prostě chtěl povídat a smát se s někým). Obyčejně bych se ten večer ožral jak prase, možná dostal na držku a udělal ze sebe debila před holkama jak se snažím navázat kontakt.

Tak stručně: Všechno vás baví, jste hrozně hodný, empatický, souznění s okolím, máte touhu si povídat (s kým koliv), všichni vám rozumí a připadáte jim naprosto úžasný člověk, neznáte zábrany v seznamování, nemusíte přemýšlet co komu řeknete nebo jak koho oslovíte jde to samo od sebe ani nad tím nepřemýšláte.

Koule je užásná věc, jenom ten nájezd, jak to tu bylo popsáno, je horší. Jak jsem psal, při nájezdu jsem trošku dezorientovaný, motá se mi hlava a chce se mi zvracet, ale tohle se dá obejít tím že se půjdete projít na čerství vzduchu :) za 10 min v pohodě.

Vůbec se toho nikdo nemusí bát, ale určitě se opatřte prevencí. Žvýkačky, hodně minerální vody (NIKDY ALKOHOL)a někoho do o tom ví a mohl by pomoct v nouzi.

Zase na druhu stranu, a to je smutné. Už vás nebude bavit to co vás bavilo do teď, vždycky když potom budete na akci, budete si říkat "na kouli by to bylo lepší" a už to nebude takovej odvaz na chlastu. Když budete chtít oslovit někoho, ztratíte odvahu, protože víte že na kouli by jste to zvládli 100%.
Ale tohle je něco, co se dá v pohodě hodit za hlavu :) :D

Nejlepší je že koule není návyková, po chvíli na ní zapomenete. A není nebezpečná (v mezích, ne že je budete žrát každej víkend). Podle měřítek (souhrn sociálních dopadů, intoxikace atd) je bezpečnější než alkohol. Vzniká malá tolerance která po chvíli mizí. Ale znám týpky co žerou 3 najednou (NEZKOUŠEJTE, TAKY BY VÁS MOHLY ODVÉST V ČERMÉM).

Kdyby někdo nějaké otázky moc rád se podělím "lotusstodola@gmail.com"

Všem zdar :)

10 Sman Sman | 25. března 2013 v 23:40 | Reagovat

hey kámo máš to pěkně napsaný, chvílema když jsem to četl tak jsi mi úplně mluvil z duše, je vidět že víš o čem píšeš, jinak jo extáze je dobrá ale všeho s mírou , tohle neznamená že někomu doporučuji drogy to ani z daleka ne, spíš naopak lepší drogy nebrat.

11 Pavel Pavel | 21. ledna 2015 v 10:42 | Reagovat

Hezky napsané víš o čem mluvíš :)

12 ZdenekS ZdenekS | E-mail | 17. ledna 2017 v 18:19 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na smabaworld.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

13 luboš luboš | E-mail | 26. dubna 2017 v 18:40 | Reagovat

dobrej měl bych zajem aby jste mě poslali recept na vyrobu extaze děkuji přesny popis nabizím 20000kč v hotovosti děkuji

14 LarryJal LarryJal | E-mail | Web | 27. dubna 2017 v 19:55 | Reagovat

join the new social <a href=http://onlinecasinos-x.com>online casino</a> guide

15 Timothyamome Timothyamome | E-mail | Web | 15. ledna 2018 v 3:24 | Reagovat

Earn on the Internet from $ 5000 per day, do not strain, the details are here: http://pagebin.com/3W3gxf0E

uk online casino with no deposit bonus, bank account transit number canada, best online casino australia 2015, how make money from adsense, make money selling stuff online, best online casino no deposit bonuses, easy way to make quick money, ways to earn online in kenya
, ways to make money working part time, paypal money transfer under review, online casino live play, online casino free signup bonus no deposit required uk, earn extra money from home canada, ways to make money legally from home, ways to make extra money online fast, credit card balance transfers reviews, casinos online legales en mexico, dreams casino no deposit bonus codes 2016, how to make money through facebook likes
, make money from home uk 2016, paris vip online casino no deposit bonus, best way to get money to remodel your home, online casino high 5, make money online sitting at home, how much money can you make teaching english in germany, coushatta casino resort application, how can i make money online legitimately

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama